Bezpečnostní

Bezpečnostní fólie

bezpečnostní_iconBezpečnostní fólie jsou fólie, které splňují nejvyšší kvalitu, očekávání, výkon a bezpečnost současné doby.

Bezpečnostní fólie je průhledná fólie. Primární funkcí bezpečnostní fólie je, aby sklo zůstalo neporušené v případě jeho prasknutí! Bezpečnostní fólie najdou své uplatnění v domácnostech, kancelářích, ve výrobě a kdekoliv, kde je potřebné chránit majetek a zdraví osob. V případě rozbití skla, bezpečnostní fólie zabraňuje oddělení malých kousků skla. Sklo zůstává zcela zasunuto v rámu, protože malé kousky jsou na povrchu fólie (jinými slovy se sklo nerozsype). Poškození osob nebo majetku je často důsledkem prasknutí skla. Ze statistik vyplývá, že použití bezpečnostních fólií snižuje riziko až o 80%. Bezpečnostní fólie zvyšují nejen ochranu osob, ale také eliminují šance zlodějů dostat se k cenným věcem v budovách nebo domech.

„Bezpečnostní fólie jsou prakticky neviditelné a opticky jasné, bez jakéhokoli zkreslení“

global-icon

Všechny bezpečnostní fólie jsou pečlivě kontrolovány a odesílány koncovým zákazníkům pouze tehdy, jsou-li splněny všechny přísné podmínky kvality

Zajímavost...

Bezpečnostní fólie se nabízejí v různých tloušťkách. Je to z toho důvodu, že každá tloušťka je pro různý typ použití.
Ochranné fólie 2mil je vhodné používat v budovách a historických domech, kde jedinou starostí je náhodné poškození, vandalismus nebo ochrana před přírodními jevy.  Avšak neposkytuje stejnou úroveň ochrany jako fólie silnější tloušťky (např. proti rozbití).
V případě, že chceme zajistit bezpečnost na nejvyšší úroveň (banky, nákupní centra, prostory v přízemí…), doporučujeme používat materiál o síle 7, 8 a 12mil.. Většina z těchto bezpečnostních filmů hrála důležitou roli při záchraně životů při různých přírodních katastrofách, teroristických útocích po celém světě.

Historie bezpečnostních fólií

Využití bezpečnostních fólií začalo již v roce 1988, kdy došlo k podepsání smlouvy o instalaci bezpečnostních fólií na každé jedno okno všech budov této banky.  Tento kontrakt trval přes 18 měsíců. Této politiky se drží i ostatní velké společnosti (IBM, British Petroleum), které si nechávají instalovat bezpečnostní fólie do svých kanceláří a budov po celém světě.

Potenciál pro takové podnikání je všude kolem nás!

Bezpečnostní fólie a jejich použití na okna automobilů

Ano, mohou být instalovány i na okna automobilů, tak jako na okna budov. Samozřejmě je nutno sdělit, že čelní sklo a zadní okna mají zakřivené plochy, takže instalace je prováděna výhradně proškolenými techniky.

 

Výhody bezpečnostních fólií

g_icon3Ochrana osob

chrání osoby před zraněním z rozbití skla způsobené náhodným poškozením

g_icon3Blokuje UV záření

Bezpečnostní fólie obsahuje ultrafialové inhibitory, které blokují přibližně 99% škodlivého UV záření

g_icon3Ochrana majetku

zajišťují bezpečnost majetku před vloupáním

g_icon3Ochrana před vandalismem

chrání okenní výplně před rozbitím pomocí kamenů, golfových míčků, cihel nebo jiným poškozením

g_icon3Ochrana před živly

bezpečnostní fólie poskytuje vyšší stupeň ochrany i v případě silného větru popř. přírodních katastrof

g_icon3Nepodporují hoření

Bezpečnostní fólie nepodporují hoření, jsou klasifikovány jako samozhášecí (ovšem při teplotě nad 456 °C se začnou tavit)

g_icon3Nížší sazby pojištění

pojišťovny bezpečnostní fólie doporučují a uznávají např. na ochranu majetku

g_icon3Vyšší úroveň komfortu

vyšší úroveň komfortu pro obyvatele domů a budov, snižují teplotu a odlesky světla

Bezpečnostní fólie GLOBAL – obecné informace

 

  • jsou vyrobeny z jedné nebo více vrstev transparentního polyesteru a jsou laminovány dohromady v různých provedeních (laminováním filmu 2 mil transparentní fólií a 4 mil se získává fólie o síle 6 mil)
  • výrobci bezpečnostních fólií využívají různé metody konstrukce, podle jejich sortimentu výrobků a zamýšleného použití
  • bezpečnostní fólie mají obecně spojovací systém PS (Pressure Sensitive), který umožňuje přilnavost ke sklu. Všechny bezpečnostní fólie jsou také odolné proti poškrábání povrchu 

Naše nabídka

Global PRO

SMC 4

SMC 7

Série

Global Guard

Global Guard

Síla

100 mikronů

175 mikronů

Barevnost

Čirá

Čirá

Propustnost světla

83%

81%

Sluneční energie

11%

12%

Utlumení UV záření

99%

99%

Pro objednávky a více informací volejte +420 725 87 03 31